Oferujemy wstępnie zmontowane, przygotowane do instalacji rozjazdy, w pełni wyposażone w wymagane systemy kontrolne i przystosowane do podbijania mechanicznego.
elektro-hydrauliczny napęd zwrotnicowy.
Przeznaczony do przestawiania zwrotnic i ruchomych dziobów krzyżownic z zewnętrznymi zamknięciami nastawczymi oraz do ryglowania i kontrolowania położenia.
Może być również wykorzystywany do nastawiania wykolejnic.
Wykonany w kilku odmianach – jako rozpruwalny i nierozpruwalny, z silnikiem prądu przemiennego jedno- lub trójfazowego, bądź z silnikiem prądu stałego.
Małe wymiary zewnętrzne pozwalające na instalację urządzeń w ograniczonych przestrzeniach rozjazdów i między rozjazdami oraz stosunkowo niewielką wagę – 85 kg.
Napędy są dostosowane do współpracy z podrozjazdnicami, umocowaniami, prętami oraz dodatkowym osprzętem wiodących producentów tego asortymentu w Polsce.
system nastawczy zapewnia optymalną wydajność, konsekwentnie minimalizując koszty cyklu życia.
Jego innowacyjna, zamknięta konstrukcja znacznie obniża koszty utrzymania prewencyjnego w obszarze rozjazdów.
Wszystkie warianty wymagają tylko jednej jednostki napędowej, co umożliwia bardzo wygodną integrację z innymi systemami.
Mniejsze rozjazdy z ruchomymi dziobami krzyzownicy mogą być obsługiwane za pomocą wersji, która uruchamia oba elementy rozjazdu przy użyciu ponownie tylko jednej jednostki napędowej.
Nadaje się do wszystkich geometrii rozjazdów i nawierzchni torowych.
Zastosowanie indywidualnie testowanych podzespołów i dostawa na czas do punktu instalacji gwarantują maksymalną dostępność torów kolejowych.
hermetyczny system, niewymagający przez długi okres czasu ponownego nasmarowania, z zamknięciem nastawczym.
Spełnia najwyższe wymagania dotyczące niezawodności, minimalnych wymagań utrzymaniowych, ochrony środowiska, a także bardzo długiego cyklu życia produktu przy znacząco zredukowanych kosztach.
Dedykowana do już istniejących rozjazdów, wersja NG zamknięcia SPHEROLOCK® jest montowana do stóp opornic, pomiędzy podrozjazdnicami. Rozwiązanie szczególne polecane do rozjazdów na podrozjazdnicach drewnianych, gdyż dzięki montażowi do stópek opornic, zapewniona jest stała wartość prześwitu toru w rejonie połączenia z napędem.
hydrauliczny system przestawiania zwrotnic z dwiema lub większą liczbą zamknięć.
Zasada działania polega na tym, że podczas procesu przestawiania zwrotnicy wzrasta ciśnienie w cylindrze napędowym, połączonym z pierwszym zamknięciem. Dalej ciśnienie jest przekazywane poprzez przewody hydrauliczne do kolejnych zamknięć w obszarze zwrotnicy lub też do ruchomego dzioba krzyżownicy. W efekcie zostaną uruchomione cylindry przestawcze połączone z zamknięciami.
Cylindry HYDROLINK® mogą być także zamontowane w stalowych podrozjazdnicach zespolonych.
Objętość oleju w układzie, zmieniająca się w zależności od dziennych lub sezonowych wahań temperatury, jest kompensowana przez wewnętrzny zbiornik akumulacyjny.